خواص درمانی عرق نعنا / خواص و فواید عرق نعنا

خواص درمانی عرق نعنا / خواص و فواید عرق نعنا - شاد بلاگ

شاد بلاگ


کدام میوه ها لاغر کننده اند؟

کدام میوه ها لاغر کننده اند؟

میوه های جادویی برای لاغری طبیعی . . هرکس که به شما توصیه می کند که از رژیم غذایی تان میوه را حذف ...

ادامه مطلب

روش تعیین جنسیت فرزند قبل از هر چیزی

روش تعیین جنسیت فرزند قبل از هر چیزی

پسر می‌خواهید یا دختر؟ این اولین سوالی است که می‌توانم قبل از خواندن این مقاله از شما، اگر که برای شما ...

ادامه مطلب

ویژگی های زیتون : ضد آفتاب بودن

ویژگی های زیتون : ضد آفتاب بودن

بهترین ضد آفتاب طبیعی را می شناسید؟ . . آیا این ضد آفتاب طبیعی را می شناسید؟ یک متخصص تغذیه گفت: در صنعت مواردی ...

ادامه مطلب

پیش فروش سایپا به مناسبت دهه فجر ۹۲

پیش فروش سایپا به مناسبت دهه فجر 92

از یکشنبه 6 بهمن ماه 92 جشنواره فروش محصولات سایپا بمناسبت دهه فجر آغاز گردید .همزمان با فرا رسیدن دهه ...

ادامه مطلب

باردار شدن یک مادر به جای دخترش

باردار شدن یک مادر به جای دخترش

مادری که حاضر شد به جای دخترش باردار شود . . مادری که حاضر شد به جای دخترش باردار شود رسانه های ...

ادامه مطلب


خواص درمانی عرق نعنا / خواص و فواید عرق نعنا
icon iconدسته : مجله سلامت

خواص و فواید عرق نعنا

.

فواید عرق نعنا
.
برخی داروهای گیاهی چون عرق نعنا نیز می‌تواند در خصوص ….

عرق نعنا در بهبود عارضه دل درد موثر است

دکتر پرویز سیاری درباره دل درد در کودکان توضیح داد: دل درد در کودکان به دو دسته حاد و مزمن تقسیم می‌شود. دل درد حاد به صورت ناگهانی آغاز می‌شود و اگر کودک خواب باشد وی را از خواب بیدار می‌کند. دل درد حاد معمولا تا ۲ هفته یا کمتر به طول می‌انجامد.

سیاری با بیان اینکه دل دردها یا نیاز به مداخله طبی دارویی و یا نیاز به جراحی دارند، اظهار کرد: دل دردهای محتاج به جراحی، معمولا سیر پیش رونده دارند.

به این معنا که درد از لحظه آغاز به مرور افزایش می یابد. همچنین ممکن است دل درد با استفراغ یا استفراغ خونی، اتصاع شکم، عدم دفع گاز و مدفوع همراه باشد و بیمار با لمس شکم احساس درد کند.این متخصص کودکان، با اشاره به این که منشا بروز این دل دردها می‌تواند انسداد روده، فتق، آپاندیسیت، پیچش روده یا پیچش بیضه باشد، عنوان کرد: این موارد طی معاینات و مشاوره جراحی مشخص می‌شوند.

سیاری در ادامه با بیان اینکه شایع‌ترین دل دردهایی که با اسهال و استفراغ همراه هستند و منشاء ویروسی دارند، از گروه دوم (دل دردهای مزمن) بوده و احتیاجی به جراحی ندارند، گفت: ممکن است بیمارعلائم تنفسی ویروسی نظیر سرفه، آبریزش و تب داشته باشد.وی اضافه کرد:‌ دل درد مزمن، دل دردی است که بیش از ۲ ماه به طول انجامیده است. این درد دل می‌تواند با علت و یا بی‌علت بروز یافته باشد.سیاری با بیان اینکه دل درد معمولا با بروز اختلال در یک عضو شکم همراه است، گفت: هنوزعاملی برای دل درد بدون منشا، شناخته نشده است.

این متخصص کودکان ادامه داد: این دل دردها به ۴ نوع تقسیم می‌شوند. برخی از این دل دردها در ناحیه بالای ناف ایجاد می‌شود و معمولا صبح‌ها اتفاق می‌افتد و ممکن است با غذا خوردن، عود کند. این عارضه مربوط به معده است. گروه دوم دل دردها در پایین ناف احساس می‌شود و همراه با دفع بدتر می‌شود. این افراد گاهی یبوست و گاهی اسهال دارند و در برخی موارد نیز مبتلا به نفخ می‌شوند.

این‌ها روده تحریک پذیر دارند.وی افزود: گروه سوم دل دردها با سردرد همراه هستند که به آنها دل دردهای میگرنی نیز می گویند و ممکن است یک بار در ماه اتفاق بیفتد و هر مرتبه چندین ساعت هم طول بکشد. گروه چهارم دل دردها تیز در اطراف ناف، ایجاد می‌شود. این دل دردها علائم خطر را ندارند و به جایی تیر نمی‌کشند و معمولا در معاینه هم علامتی به نفع بیماری مشاهده نمی‌شود. به این دل دردها، ‌دل دردهای فانکشنال با علت نامشخص می‌گویند.

سیاری درباره کودکانی که دچار دل درد خفیف می‌شوند، گفت: این کودکان معمولا استرس دارند و علائم آن به دنبال اضطراب و بویژه در ایام امتحانات یا درگیری با خانواده و یا به دنبال یک عفونت ویروسی ظاهر می‌شود. آموزش به خانواده‌ها در این خصوص ضروری است. این که خانواده‌ها آرامش خود را حفظ کنند و بدانند که این عارضه به مروربرطرف می‌شود و کودکشان به هیچ وجه تمارض نمی‌کند، بسیار حائز اهمیت است.سیاری همچنین با بیان اینکه برخی داروها نیز در بهبود عارضه دل درد نقش دارند،عنوان کرد: برخی داروهای گیاهی چون عرق نعنا نیز می‌تواند در این خصوص موثر واقع شود.

منبع : سیمرغ

در باره ي "عارفه" نويسنده ي اين مطلب
نوشته شده توسط :عارفه | تعداد مطالب : 2546مطلب
  صفر نظر براي نوشته ي "خواص درمانی عرق نعنا / خواص و فواید عرق نعنا" ارسال شده است!
ارسال نظر

rss-comments دنبال کردن نظرات با فید | يك آواتار براي خود بسازيديك آواتار براي خود بسازيد

submit a comment on this postحالا نوبت شماست!!!آدرس سايت يا وبلاگ :راهنما : در صورتی که از پاسخ استفاده می کنید متن نظر خود را در خط بعد از کدهای html ایجاد شده بنویسید

           

  
صفحه ي اصلي |